Автома́тика (грец. αύτόματος — самодіючий) — галузь науки і техніки, яка розробляє технічні засоби і методи для здійснення технологічних процесів без безпосередньої участі людини.

Автома́тика — сукупність механізмів, приладів, що діють автоматично.

Нині автоматизація широко застосовується в різних галузях народного господарства (у промисловостізв'язку, на транспорті, в комунальному господарстві тощо), а також у військовій справі.

В ряді галузей промислового виробництва створюються повністю автоматизовані цехи і заводи, наприклад автоматизовані бетонні заводи, автоматизовані млинихлібозаводи тощо. Втіленням ідей автоматизації у машинобудуванні є автоматичний завод по виготовленню деталей машин.

Задачами автоматизації виробництва є автоматичний контроль (включаючи автоматичну сигналізацію і автоматичний захист устаткування), автоматичне регулювання (дивись Автомати) і автоматичне керування. Ці задачі вирішуються шляхом створення систем автоматизації як інформаційно об'єднаної сукупності програмованих пристроїв автоматизованого та автоматичного контролю, регулювання та керування. Системи автоматизації будуються на основі пристроїв промислової автоматики.

Викладач: Цап О.В.